Skip to main content

Závodní tenis

Z archivu: Tenisový turnaj v kategorii starších žáků Okresní přebor Břeclav - Hodonín

Ve dnech 25-26.4.2015  jsme pořádali  na STK Břeclav tenisový turnaj v kategorii starších žáků Okresní přebor Břeclav - Hodonín. Turnaje se zúčastnilo 18 chlapců a 18 dívek.
 
V chlapecké kategorii se do finále dle předpokladů probojovali domácí první dva nasazení hráči a to Marek Magula a Tomáš Melichar (oba TC BORS CLUB-STK Břeclav). Po hezkém a bojovném výkonu se Tomáši Melicharovi podařilo porazit favorizovaného Marka. Na třetím místě se umístil Honza Maloch (Sokol Lanžhot) a Martin Kolařík (LTC-Hodonín).
 
Čtyřhru hrálo 6 dvojic.První dvě nasazené dvojice bez zaváhání postoupili do finále. Zde  jsme sledovali hezký "deblový" zápas,kde nakonec po vyrovnaném boji zvítězila dvojice Magula - Nešpor nad dvojicí Melichar - Maloch. Výborným výkonem přispěl k vítězství mladší Štěpán Nešpor,který se velmi dobře srovnal s tvrdší hrou starších hráčů.
 
Kategorie dívek byla opět v režii domácích hráčů.Vítězství na svou stranu strhla ve třísetové bitvě výborně hrající Vivien Charvátová, když porazila Natálii Vyroubalovou (obě TC BORS CLUB-STK Břeclav). Dobrým výkonem a odvážným tenisem si vybojovala třetí místo i naše další hráčka Jovana Blažková spolu se Simonou Slivkovou z LTC - Hodonín.
 
Čtyřhry dívek se zúčastnilo 7 dvojic. Roli favorita potvrdila a zvítězila první nasazená dvojice Dvořáková Natálie - Slivková Simona (obě LTC Hodonín). Druhé místo obsadila Charvátová Vivien (r.2001) a mladičká talentovaná Anna Marie Mrkvicová (r.2004),která předvedla velmi hezký tenisový výkon.
 
Tento turnaj jsme zoorganizovali jako přípravu na mistrovská utkání družstev,která začínají už za týden. Ve hře všech hráčů bylo mnoho nepřesností a je vidět, že přechod z haly na antuku není jednoduchý a to zejména pro útočně hrající hráče. Proto si myslíme,že tento turnaj by jsme v tomto termínu pořádali pravidelně,aby si naši hráči otestovali svou připravenost a tenisový um před "mistrákama".
 
Děkujeme všem hráčům a hráčkám za předvedené výkony a v nastávající sezóně jim budeme držet palce.