Závodní tenis
 
3 KVĚTEN 2016
Ve dnech 16.-17.4.2016 se na dvorcích STK Břeclav pořádal  "otevřený" Okresní přebor staršího žactva okresů Břeclavi a Hodonína.
Tak jako v minulém roce, bylo cílem tohoto turnaje zjistit formu a připravenost hráčů na mistrovská utkání. Oproti situaci
v minulém roce, byla díky dobrým klimatickým podmínkám tohoto jara zajištěna vysoká kvalita dvorců a příjemné počasí
v průběhu turnaje umožnilo hráčům předvádět kvalitní tenis. Turnaje  se zúčastnilo 13 chlapců a 15 dívek. 
 
Dominantní postavení mezi svými vrstevníky potvrdil domácí Marek Magula, který ve finále dvouhry tvrdou a přesnou hrou porazil Josefa Náležinského (LTC Hodonín) 6 : 0, 6 : 0 a poté se svým klubovým kolegou Štěpánem Nešporem ovládl také finále čtyřhry, v němž společně zdolali pár LTC Hodonín  Náležinský, Koplík  6 : 3, 6 : 4.
10 ČERVEN 2015

Dorost STK Břeclav
V soutěži družstev dorostu II. tř. sk. AD je naše družstvo se dvěma vítězstvími a dvěma porážkami na pátém místě. Porazili jsme Start Brno B 5:4, STK Tišnov 5:4 a prohráli s TK Drnovice 7:2 a s ŽLTC Brno B 5:4.
 
Nejúspěšnějšími hráči byli Magula Marek 4 vítězství ve dvouhře a 2 ve čtyřhře, Magula Martin a Krajčír Tomáš - 2 vítězství ve dvouhře a 2 ve čtyřhře a Tomáš Himal 1 vítězství ve dvouhře a 2 ve čtyřhře.
Výsledky jednotlivých zápasů najdete na stránkách ČTS.
 
Starší žactvo
V soutěži staršího žactva O putovní pohár prezidenta ČTS máme společné družstvo TC BORS CLUB-STK Břeclav. Zde naši hráči vyhráli pouze jeden zápas nad Jiskrou Otrokovice 7:2. Velmi mrzí těsná prohra doma s TK SK Zlín A a to 5:4. V tabulce je naše družstvo na šestém místě. Doufáme,že v dalších kolech budeme úspěšnější.
Výsledky jednotlivých zápasů najdete na stránkách ČTS.
 
Mladší žactvo
V soutěži družstev mladšího žactva O putovní pohár prezidenta ČTS je tým TC BORS CLUB-STK Břeclav na šestém místě. Porazili jsme TK Znojmo  6:3 a TC-MJ Tenis také 6:3. Největšími oporami jsou Štěpán Nešpor, Tadeáš Koplík(H), Patrik Opluštil a Nikola Klimovič.
Výsledky jednotlivých zápasů najdete na stránkách ČTS.
 
Přejeme našim hráčům ať se jim v posledních třech kolech daří a hrají dobrý tenis.26 DUBEN 2015

Ve dnech 25-26.4.2015  jsme pořádali  na STK Břeclav tenisový turnaj v kategorii starších žáků Okresní přebor Břeclav - Hodonín. Turnaje se zúčastnilo 18 chlapců a 18 dívek.
 
V chlapecké kategorii se do finále dle předpokladů probojovali domácí první dva nasazení hráči a to Marek Magula a Tomáš Melichar (oba TC BORS CLUB-STK Břeclav). Po hezkém a bojovném výkonu se Tomáši Melicharovi podařilo porazit favorizovaného Marka. Na třetím místě se umístil Honza Maloch (Sokol Lanžhot) a Martin Kolařík (LTC-Hodonín).
 
Čtyřhru hrálo 6 dvojic.První dvě nasazené dvojice bez zaváhání postoupili do finále. Zde  jsme sledovali hezký "deblový" zápas,kde nakonec po vyrovnaném boji zvítězila dvojice Magula - Nešpor nad dvojicí Melichar - Maloch. Výborným výkonem přispěl k vítězství mladší Štěpán Nešpor,který se velmi dobře srovnal s tvrdší hrou starších hráčů.
 
Kategorie dívek byla opět v režii domácích hráčů.Vítězství na svou stranu strhla ve třísetové bitvě výborně hrající Vivien Charvátová, když porazila Natálii Vyroubalovou (obě TC BORS CLUB-STK Břeclav). Dobrým výkonem a odvážným tenisem si vybojovala třetí místo i naše další hráčka Jovana Blažková spolu se Simonou Slivkovou z LTC - Hodonín.
 
Čtyřhry dívek se zúčastnilo 7 dvojic. Roli favorita potvrdila a zvítězila první nasazená dvojice Dvořáková Natálie - Slivková Simona (obě LTC Hodonín). Druhé místo obsadila Charvátová Vivien (r.2001) a mladičká talentovaná Anna Marie Mrkvicová (r.2004),která předvedla velmi hezký tenisový výkon.
 
Tento turnaj jsme zoorganizovali jako přípravu na mistrovská utkání družstev,která začínají už za týden. Ve hře všech hráčů bylo mnoho nepřesností a je vidět, že přechod z haly na antuku není jednoduchý a to zejména pro útočně hrající hráče. Proto si myslíme,že tento turnaj by jsme v tomto termínu pořádali pravidelně,aby si naši hráči otestovali svou připravenost a tenisový um před "mistrákama".
 
Děkujeme všem hráčům a hráčkám za předvedené výkony a v nastávající sezóně jim budeme držet palce.
 4
LISTOPAD 2014

Po turnaji mladších žáků byl další akcí turnaj staršího žactva (6-8.9.). Celkem 11 chlapců hrálo na kurtech nad splavem za velmi hezkého počasí.
 
V dramatickém finále pak podlehl domácí Marek Magula staršímu a zkušenějšímu Jakubu Víceníkovi (sokol Lanžhot) 6:1, 4:6,7:5. Vrátil mu tak porážku z předchozího  turnaje na Bors clubu, kde Marek zvítězil 6:3 6:0. Tato dvojice vyhrála i čtyřhru, když ve finále porazila pár Melichar –Zapletal (TC Staré Město).
 
Turnaj žákyň provázela rovněž menší účast a v konkurenci osmi hráček vybojovala vítěztví  Nikol Hladká (Tk Znojmo), které ve finále podlehla Barbora Směříčková (TK  Uherské Hradiště) 2:6,3:6 .Tyto finalistky pak spolu ovládly finále čtyřhry , kde  po suverénním  výkonu porazily pár Hladíková (Sokol Lanžhot) – Blažková J. (TK Velké Bílovice) 6:2 6:0.

Nižší účast postihl i plánovaný turnaj mladších žáků a žákyň kategorie C 13-15.9., který musel být pro slabou účast zrušen.
 
Velké poděkování a bezchybný průběh turnajů  patří  Jaroslavu  Jankovičovi a Karlu Poulovi,dále pak správcům a také obsluze baru za vzorné zajištění občerstvení.

Pořadatelé děkují  za pomoc při získávání cen KB Břeclav, ČSOB Břeclav, firmě Racio, p.Panajotovovi, Hrdličkovi, Charvátovi, Pospíšilovi a Mrkvicovi.3
LISTOPAD 2014

Poslední prázdninový víkend 30.8.- 2.9. se konal na kurtech STK Břeclav a Bors clubu tenisový turnaj mladšího žactva kategorie B.
 
Z 34 chlapců zvítězil Lukáš Zavřel (TK Agrofert Prostějov) nad Kryštofem Bednaříkem (TK Sk Zlín ) přesvědčivě 6:1, 6:2. Domácí hráč Marek Magula svedl z vítězem turnaje jeden z nejkvalitnějších zápasů , kde se bojovalo při postupu do čtvrtfinále doslova o každý míček a v koncovkách gamů  Zavřel vybojoval vítězství  6:3, 6:3, . Postup do čtvrtfinále rovněž prohrál i náš domácí hráč Tomáš Melichar s druhým Bednaříkem 6:1, 6:1.Hezký výkon předvedl náš další mladší hráč Štěpán Nešpor když v prvním kole přehrál zkušenějšího a o rok staršího Štefana Plešu (LTC hodonín) 6:1,6:3. Velké překvapení přinesl turnaj ve čtyřhrách kde domácí Tomáš Melichar s Ondřejem Válkem (HTK Třebíč)  zvítězili po bojovném výkonu nad favorizovanou dvojící Zavřel – Čech (oba TK Agrofert Prostějov).
 
V kategorii mladších žákyň bojovalo o cenné body 29 dívek. Vítězkou se stala  první nasazená Sára Suchánková (TK Agrofert Prostějov) , když jí ve finále skrečovala zápas Dörreová Adéla (TENIS-CENTRUM  DTJ HK) . Velmi úspěšně hrála i domácí Simona Skulínková, která skončila ve dvouhře na třetím místě a ve čtyřhrách zvítězila spolu se Suchánkovou nad dvojící Dörreová –Kmínková (TK Pernštýn 1987 Pardubice).
3
LISTOPAD 2014

Ve dnech 6.-7. srpna se konal v areálu STK Břeclav turnaj dorostu, kterého se zúčastnilo  22 chlapců a 9 dívek. Ve finále chlapců zvítězil jednoznačně Křipský Filip (STK Tišnov) nad Radkem Danišem (Tk Brno Bosonohy) a to 6:1 6:2 , když v celém turnaji prohrál jen  7 gamů. Tato finálová dvojice společně zvítězila ve čtyřhrách, když ve finále porazila pár Rampír - Dufek  6:1  6:2 (STK Ořísky) ( HTK Třebíč).
 
Z děvčat byla nejúspěšnější Tunegová Klára (T.T.C Rožnov) když v dramatickém finále zdolala Gabrielu Zbrankovou (TJ Zbrojovka Vsetín ) ve třech setech 6:3,3:6,6:3.
 
Napínavý byl finálový  zápas ve čtyřhrách , který ve svůj prospěch rozhodla Klára TunegováRenatou Pleskačovou (TC-MJ) proti dvojici Zbranková – Čížmařová (TJ sokol Vizovice) a to 6:2,1:6,1:0 (2).24 ČERVENEC
2014
Koncem června byly dohrány soutěže smíšených družstev Jihomoravského tenisového svazu.
 
Dospělí bojovali se střídavými úspěchy a po zisku 3 vítězství se umístili ve své třídě na 4. místě. Nejlepších výsledků dosáhli Yvonne Charvátová a Petra Tomanová se 7 vítězstvími / ve dvouhře a čtyřhře /, Jakub Krajčír a Adam Zahradník po 6, Josef Brym 4 výhry.
 
Dorost uhájil postavení ve II. třídě, umístil se na 5. místě se třemi vítězstvími. Nejlépe hráli Josef Brym a Petra Tomanová, kteří byli 7 krát úspěšní. Tomáš Krajčír a Martin Magula získali po pěti vítězstvích, Vivien Charvátová vyhrála 4 krát.
 
Výborné výkony podávali mladší žáci hrající pod hlavičkou BORS Club – STK Břeclav, kteří hráli nejvyšší krajskou soutěž – Junior Tour a skončili na výborném 3. místě. Nejlépe hrál Marek Magula, který vyhrál 10 krát / dvouhra i čtyřhra/. Simona Slivková získala 9 vítězství, Tomáš Melichar a Natálie Vyroubalová vyhráli 8 krát.
 
Starší žáci ve II. třídě se 3 vítězstvími se umístili na 5. místě. Nejlépe hráli Tomáš Melichar s 9 výhrami, Martin Magula  vyhrál 7 krát, Vivien Charvátová vyhrála 8 zápasů a Tereza Halmová 4.
 

17.
KVĚTEN 2014

Naše družstva dospělých a dorostu mají za sebou první tři zápasy a shodně zaznamenali  dvě vítězství a jednu porážku.
 
Dospělí
porazili DTJ Květná 5 : 4 a Sokol Bojkovice 8 : 1, prohráli se Slovanem Hodonín 1 : 8. Nejlépe si zatím vede ve dvouhrách Adam Zahradník a Petra Tomanová se třemi výhrami, Josef Brym a Yvonne Charvátová vyhráli po dvou utkáních, k výhrám přispěli i Jakub Krajčír a Šimon Zahradník.
 
Dorost
zvítězil nad TJ Žďár n. Sázavou 7 : 2, nad TK Znojmo B 6 : 3 a prohrál s TC Austerlitz 1 : 8. Své zápasy dvakrát vyhráli Josef Brym, Martin Magula, dále bodovali i Tomáš Krajčír, Alexandr Ťulpa, Jakub Krajčír,Tomáš Himal, Viktor Opluštil a Vladimír Poliak
21.
ZÁŘÍ 2013

  Slovácký tenisový klub uspořádal v srpnu a září tři mládežnické tenisové turnaje.
 
 
Turnaje  dorostu se zúčastnilo 21 chlapců a 13 děvčat.
  Ve finále zvítězil Pavel Vrána / TK Přerov / nad domácím Jakubem Krajčírem 6 : 4, 6 : 4. Ve čtyřhrách si zajistili prvenství Dilenz + Kavan / oba TK Kroměříž /, když ve finále porazili pár Slaný / TK Znojmo / + Kučera / SK Tišnov / 6 : 3, 6 : 2. Z domácích hráčů dobře hráli ještě Josef Brym a Tomáš Himal, kteří postoupili do druhého kola.
  U děvčat zůstala neporažena Alice Mikulenková ze Znojma, která ve finále zdolala Ševčíkovou / ŽLTC Brno /  6 : 0,  6 : 2. Mikulenková byla úspěšná i ve čtyřhře, když spolu s Pleskačovou / TC MJ Brno /  zvítězily nad Daňkovou / TC MJ Brno / a Ševčíkovou 6 : 3,  6 : 3.
 
 
Velmi úspěšně proběhl turnaj staršího žactva – za velmi pěkné účasti zaznamenali domácí žáci vítězství v singlu i deblu.
  Z 26 účastníků se radoval z vítězství Tomáš Krajčír, který je ještě mladší žák. Ve finále porazil Martina Magulu
6 : 3, 6 : 2. Oba jsou členy BORS Clubu-STK Břeclav. V semifinále Magula po vyrovnaném boji porazil rovněž domácího Himala, Krajčír zdolal Krakovského z Hodonína. Čtyřhru ovládli Krajčír spolu s Jakubem Viceníkem / Sokol Lanžhot /, ve finále zvítězili nad Adamcem / TK Vyškov / a Krakovským.
  Dívčí část ovládla stejně jako loni Romana Tumová / TK Šlapanice /, na druhém místě skončila Marie Kacrová ze Sokola Lanžhot. Ve čtyřhře zvítězil pár Tumová – Nováková  / ŽLTC Brno / nad Venglovičovou a Kacrovou / obě Sokol Lanžhot / 6 : 2, 7 : 5.

  Mladší žáci hráli závěrečný turnaj sezóny za nepříznivého počasí, jen díky velké obětavosti pořadatelů se podařilo turnaj včas dokončit. Při účasti 21 chlapců zvítězil suverénním způsobem domácí Marek Magula, který v semifinále vyřadil Josefa Zapletala z TCP Kyjov  6 : 1, 6 : 3 a ve finále zvítězil nad Jonášem Bartoňkem / Mosilana Brno / 6 : 0, 6 : 1. Úspěšný byl i další domácí hráč Tomáš Melichar, který prohrál až v semifinále po vyrovnaném zápase s Bartoňkem. Ve čtyřhře získali prvenství  Magula s Douškem / TOM Mikulov / finálovým vítězstvím nad párem Melichar + Dvořák 6 : 1, 6 : 3.
 
U děvčat vyhrála Simona Slivková / TK Kyjov / po finálovém vítězství nad domácí Vivien Charvátovou, ve čtyřhře zvítězila Slivková + Blažková / Sokol Lanžhot /, když ve finále porazily Charvátovou s Dvořákovou / LTC Hodonín /.

 Pořadatelé děkují za pomoc při získávání cen Komerční bance Břeclav,  ČSOB Břeclav, Gumotexu,  firmě Racio,  p. Poljakovi,  Charvátovi,  Pospíšilovi,  Opluštilovi.
 13. DUBEN 2013

Jihomoravský tenisový svaz rozlosoval soutěže smíšených družstev. Začíná se 1. května, na našich kurtech jako první nastoupí dorostenci v zápasu s Vyškovem. Rozlosování celé soutěže viz tabulky.

Mistrovská utkání smíšených družstev 2013 – Slovácký tenisový klub v Břeclavi

 

1.5.2013

4.5., 5.5.

8.5.

11.5., 12.5.

25., 26.5.

1.6., 2.6.

15.6., 16.6.

22.6.,23.6.

Dospělí IV GA

 

volno

D
Vnorovy

V
Květná

D
Bzenec

V
Strání

D
Staré Město

V
Hodonín

Dorost
II AD

D
Vyškov

V
Znojmo

 

D
Žďár n.S.

V
Slavkov

V
Tišnov

D
Bosonohy

V
Šlapanice

 
Mistrovská utkání smíšených družstev 2013    Bors Club – STK Břeclav

 

1.5.2013

4.5., 5.5.

8.5.

11.5., 12.5.

25., 26.5.

1.6., 2.6.

15.6., 16.6.

22.6.,23.6.

Starší žáci
III CS

 

D
Lanžhot

V
Mokrá

D
V. Bílovice

V
V. Pavlovice

V
Chrlice

D
Mikulov

V
Blansko

Mladší žáci
I M

V
Tilia Brno

D
TC MJ Brno B

 

V
ŽLTC Brno

D
Jihlava B

D
Třebíč

V
Tišnov

D
TC Brno B


Dospělí hrají v sobotu, dorost v neděli. Starší žáci hrají v sobotu, mladší v neděli.
D - hraje se doma,
V - hraje se venku.