Závodní tenis
 
30. ZÁŘÍ 2012

Na dvorcích Slováckého  tenisového klubu se  letos konal již čtvrtý turnaj, tentokrát v kategorii mladšího žactva.
Chlapeckou část, které se zúčastnilo 30 hráčů, přesvědčivě ovládli bratři Magulové / Bors club-STK Břeclav/.
V semifinále vyhrál Martin Magula nad Bartoňkem z Mosilany Brno 6 : 3, 6 : 2 a Marek Magula porazil Pospíšila / START Brno /  6 : 2, 6 : 2. Vítězem turnaje se stal Martin Magula po výhře nad bratrem Markem  6 : 2, 6 : 0.
 
Ve čtyřhře dominovali opět bratři Magulové, porazili ve finále Bartoňka s Pospíšilem 6 : 1,
  6 : 0. Z břeclavských hráčů se dále zúčastnili Filip Texl, Tomáš Melichar, Oliver Chmelík, Bronislav Gajdušek a Jan Joch.
 
Dívčí část turnaje přinesla vyrovnanější boje, z 21 hráček si  pohár pro vítěze odnesla slovenská hráčka registrovaná v STK Břeclav Adriana Králová po finalové výhře na Sýkorovou  / ŽLTC Brno /  1: 6, 6 : 3, 6 : 0.
Ve čtyřhře Neveselá + Sedláčková / obě Tesla Brno / porazily Bezlojovou a Chovancovou ze Startu Brno  6 : 3, 6 : 3. Naše děvčata Vivien Charvátová a Barbora Šanderová se spolu utkaly v prvním kole, úspěšnější byla Charvátová.
 
O  bezchybný průběh turnaje se opět vzorně postarali Jaroslav Jankovič a Karel Poul.
 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .18.
ZÁŘÍ 2012
Ve dnech 8. - 9. září se konal na našich dvorcích turnaj starších žákyň.  Po napínavém a vyrovnaném zápase zvítězila ve finále Romana Tumová (TK Šlapanice) nad Alenou Lakomou (Milo Olomouc)   4:6, 7:6, 6:1. Čtyřhru ovládly Rapantová  (TK Luhačovice) + Polešovská  (TCP Kyjov) po vítězství nad Tumovou a Olšákovou (Slovan Hodonín)  6:4, 6:1.
 


22. SrpeN 2012

 
Na kurtech Slováckého tenisového klubu Nad Splavem a Bors clubu Na Valtické se uskutečnil turnaj vyšší kategorie B mladšího žactva, který organizoval BORS club – STK Břeclav. Od soboty 11. do pondělí 13. srpna  se utkávali chlapci i děvčata z celé republiky ve vyrovnaných utkáních nejen o celkové vítězství, ale i o body do žebříčku.
 
Chlapeckou část ovládl přesvědčivě Erik Najman z TK Agrofert Prostějov, který v konkurenci 39 hráčů ve finále porazil Ondřeje Skládala z TK SK Zlín 6 : 3, 6 : 2. V semifinále skončili Jakub Viceník ze Sokola Lanžhot a Vojtěch Zoubek z Baníku Ostrava. Hráč BORS clubu – STK Břeclav Tomáš Krajčír se probojoval do čtvrfinále.
 
Ve čtyřhře zvítězili Zoubek + Ziomber / oba z Ostravy / nad párem Najman + Špinar / Spartak Jihlava / 6 : 3, 6 : 4.
 
Soutěže děvčat se zúčastnilo 31 hráček, vítězství v turnaji si zajistila výbornými výkony Tereza Najmanová / Agrofert Prostějov /, ve finále porazila Elišku Masaříkovou z TK Valašské Meziříčí 6 : 1, 6 : 0. Poraženými semifinalistkami byly Kozáková / Val. Meziříčí/ a Kubáňová / TK Slavia Orlová /. Čtyřhru vyhrály Čižmářová / Sokol Vizovice / + Polešovská  / TCP Kyjov / nad Najmanovou a Pulchartovou.
 

 
22. Srpen 2012
 
 
Ve dnech  8. a 9. srpna  pořádal Slovácký tenisový klub turnaj dorostu kategorie C. Turnaj, kterého se zúčastnilo 29 hráčů, přinesl kvalitní a zajímavé boje.
 
Ve finále zvítězil Jiří Balun z Agrofertu Prostějov nad Jakubem Hartlem ze Startu Brno 6 : 0, 6 : 4, poraženými semifinalisty byli Filip Křipský a Tomáš Havlát, oba z SK Tenis Tišnov.
 
Čtyřhru ovládla dvojice Jiří Balun – Jakub Jurásek / TK Uherské Hradiště /. O úspěšný průběh akce se vzorně postarali ředitel turnaje Jaroslav Jankovič a vrchní rozhodčí Karel Poul.
 
 
 
 
 
22. červenec 2012
 
 

Koncem června byly dohrány mistrovské soutěže smíšených družstev.
 
Dospělí
po dobrém začátku v závěru prohráli tři zápasy a skončili na 4. místě. Nejlépších výsledků dosáhla Yvonne Charvátová, která získala 8 vítězství / ve dvouhře a čtyhře /, pět výher zaznamenali Adam Zahradník a Petr Schwarz, čtyři Petr Hodonský.
 
Pěkného úspěchu dosáhli dorostenci, kteří prošli soutěží bez porážky, obsadili první místo a zajistili si postup do II. třídy. V zápasech nastupovali tito hráči: Jakub Krajčír / 8 vítězství /, Jan Janulík / 8 /, Alexandr Ťulpa / 10 / , Josef Brym / 10 /, Marek Ševčík / 3 /, Petra Škorpová / 2 /, Aneta Dubská / 2 / a Jitka Solaříková / 2 /. Dík patří i trenérovi a kapitánovi družstva Jaroslavu Jankovičovi.
 
Starší a mladší žáci hráli pod hlavičkou TC Bors club - STK Břeclav.

Starší žáci
obsadili 3. místo, když dosáhli pěti výher. Nejlepší výsledky zaznamenali Jakub Krajčír, Josef Brym, Marek Ševčík, Tomáš Melichar, bratři Magulovi a Vivien Charvátová.
 

Mladší žáci
byli blízko k postupu do I.třídy, v rozhodujícím utkání však podlehli ŽLTC Brno 4 : 5. Oporami týmu byli Martin Magula s 11 vítězstvími, Tomáš Melichar / 9 výher /, Tomáš Krajčír / 8 /, Marek Magula / 6 / a Vivien Charvátová s osmi úspěchy.
 

 
 
 
 
4. červen 2012
 
 

Družstva dospělých a dorostu si zatím vedou dobřev soutěžích Jihomoravského tenisového svazu. Dospělí porazili Vnorovy 9 : 0, Květnou
6 : 3 a Bzenec 5 : 4.
Dorost  zvítězil nad Tuřanami 6 : 3, nad V. Pavlovicemi 7 : 2 a nad Moravským Krumlovem 8 : 1.
 

 
 
 
 
12. DUBEN 2012
 
 

Od 1. května se hrají mistrovské soutěže Jihomoravského tenisového svazu. V letošním roce hrají dospělí a dorost pod hlavičkou Slováckého tenisového klubu, starší a mladší žáci pod nově vzniklým klubem TC BORS CLUB - STK Břeclav. Termíny zápasů a místo konání je zřejmé z tabulek. ( Příloha1, Příloha2 )

Mistrovská utkání smíšených družstev 2012 – Slovácký tenisový klub v Břeclavi

 

5.5., 6.5.

8.5.

12.5., 13.5.

26.5., 27.5.

2.6., 3.6.

16.6., 17.6.

23.6.

Dospělí
IV GA
volno

V
Vnorovy

D
Květná
V
Bzenec
D
Kyjov B
V
Malenovice
D
Hodonín
Dorost
III AD
V
TK Tuřany
 
D
Velké Pavlovice
D
Moravský Krumlov
V
Velké Bílovice
D
Ivančice

 

Mistrovská utkání smíšených družstev 2012 – TC BORS CLUB - STK Břeclav

 

1.5.

5., 6.5. 

8.5.

12., 13.5.

26.5., 27.5.

2., 3.6.

16.6., 17.6.

23., 24.6.
Starší žáci
III CS
 

V
Slovan Hodonín

D
Mokrá Horákov
V
V. Bílovice
D
V. Pavlovice
D
Chrlice
V
Mikulov
D
Blansko
Mladší žáci
II BM
V
Bystřice p. H.
D
Lanžhot
 V
LTC Hodonín
D
V. Bílovice
V
Napajedla
D
ŽLTC Brno
D
Uh. Hradiště

Dospělí a starší žáci hrají v sobotu, dorost a mladší žáci v neděli.
Červeně - hraje se doma, černě - hraje se venku.
 
 
 
 
 
20. ZÁŘÍ 2011
 
 

Turnaj mladších žáků.
O víkendu se na dvorcích Slováckého tenisového klubu v Břeclavi konal turnaj mladšího žactva. Turnaje se zúčastnilo 34 chlapců a 20 dívek z celé Moravy . Třídenní klání přineslo spoustu kvalitních, zajímavých a vyrovnaných bojů, hráči i rodiče byli spokojeni nejen s krásným počasím, ale i s pěkným prostředím a velmi dobrou organizací. Za velmi úspěšný průběh turnaje je třeba poděkovat řediteli Jardovi Jankovičovi a vrchnímu rozhodčímu Karlovi Poulovi.

Z našich hráčů se nejlépe umístili Martin Magula , který ve dvouhrách postoupil do čtvrtfinále, Tomáš Krajčír byl ve finále čtyhry.

Finálové výsledky:
Špinar (Spartak Jihlava) - Adamec (TK Vyškov) 6:1, 6:0,
Viceník,Špinar – Krajčír, Podsedník (TK Šlapanice) 0:6, 7:5, 1:0 (9),
Přikrylová (Spartak Jihlava) - Polešovská (TCP Kyjov) 6:1,6:1,
ve čtyřhře dívek zvítězily:
Nováková (Mor.Slávia Brno) a Čižmářová (SokolVizovice).
 


 

 

 

 
 
 
 
 
13. ZÁŘÍ 2011
 
  Úspěchy nejmladších tenistů
V posledních prázdninových dnech dosáhli mladí tenisté Slováckého tenisového klubu pěkných výsledků. Mladší žák Martin Magula obsadil na silně obsazeném turnaji v Kyjově výborné 2. místo. Jeho mladší bratr Marek se zúčastnil série devíti turnajů Babolat Tour v kategorii „baby tenis“ a postoupil do závěrečného turnaje Masters v Brně, kde za účasti nejlepších hráčů z ČR a Slovenska získal deváté místo. Na turnaji ve Znojmě obsadil Marek Magula s jedinou porážkou  4. místo a Tomáš Melichar skončil devátý.
 
 
 
 
 
3. ZÁŘÍ 2011
 
 Slovácký tenisový klub uspořádal na svých kurtech v areálu „Nad splavem“ tradiční Memoriál Dr Jankoviče – turnaj dorostu. Turnaj byl kvalitně obsazen 26 hráči, kteří během třídenních bojů podávali velmi pěkné výkony v zajímavých a vyrovnaných zápasech.
 
Ve finále dvouhry zvítězil Roman Šefr (Moravská Slávia Brno) nad  Jakubem Tyllichem (TC MJ – Tenis Brno) 1:6, 6:3, 2:0 scr., ve čtyřhře porazil ve finále pár Tyllich – Němeček (TJ SK Zlín) dvojici Kovář – Kubíček (oba ESOX Brno) poměrem 6:4 a 6:1.
 
 
 
 
 
8. SRPEN 2011
 
 V letošní sezóně naše družstva nepodala očekávané výsledky. Dospělí s jedinou výhrou sestupují, dorost pro malý počet hráčů odstoupil ze soutěže, rovněž starší žáci neuspěli. Lepší výkony podali mladší žáci, kteří se ve své soutěži umístili na 3. místě. Oporou mužstva byl Martin Magula, který vyhrál většinu utkání a dobře si vede i na turnajích.
 
Nejúspěšnější bylo družstvo " baby tenisu", tj.. kategorie 8 - 9 let. Tato soutěž se hrála formou tří turnajů, ze kterých pak vzešlo konečné pořadí. Naše družstvo se umístilo na 12. místě z 42 účastníků. Nejlepšími našimi hráči byli
Marek Magula a Tomáš Melichar.
 
 
 
 
 
6. duben 2010
 
 

V sobotu 30. dubna budou zahájeny zápasy soutěží smíšených družstev. Letos se STK zúčastní ve všech kategoriích - viz rozpis.  ( příloha)

Mistrovská utkání smíšených družstev 2011

 

30.4., 1.5.

7.5., 8.5.

14.5., 15.5.

28.5., 29.5.

4.6., 5.6.

18.6., 19.6.

25.6., 26.6.

Dospělí
III.tř. B

D
Kometa Brno

V
TK Tuřany

D
Brno Komín

V
TC MJ Brno C

D
Brno Bosonohy

V
Brno Žabovřesky

D
Univerzita obrany

Dorost
II.tř.B

D
TK Tuřany

V
Kroměříž

D
Start    Brno B

V
Lanžhot

D
Natali

V
Zlín B

D
TC Holešov

Starší žáci
III.tř.C

D
TK Vyškov

V
Velké Bílovice

D
Cemo Mokrá

V
ASK Blansko

D
Vel. Pavlovice

V
Šlapanice

V
Slovan Hodonín

Mladší žáci
III.tř.C

 

D
Slovan Hodonín

V
TK Tuřany

 volno

D
Brno Chrlice

V
Velké Pavlovice

 

Dospělí a starší žáci hrají v sobotu, dorost a mladší žáci v neděli.
Červeně - hraje se doma,   Černě - hraje se venku
 

 
 
 
 
3. SRPEN 2010
 
 V těchto dnech vydal Jihomoravský tenisový svaz konečné výsledky soutěží družstev za rok 2010. Družstva STK  po slabších výkonech neudržela postavení ve II. třídě v kategorii dospělých a  starších žáků. Pochvalu zaslouží  „A“ družstvo dorostu, které po vítězstvích nad Startem Brno a nad Bystřicí p. Hostýnem zůstává i nadále ve II.třídě. Při zápasech se v dorostu „A“ vystřídali tito hráči: Marcel Malcsik, Lukáš Masařík, Marek Sítek, Šimon Zahradník, Radek Zháňal, David Baláš, Matěj Kalužík, Radim Boháč, Michaela Ševčíková, Denisa Mračnová, Aneta Dubská, Petra Škorpová a Iva Severová.

Ve dnech 24. a  25. července 2010 pořádal Slovácký tenisový klub turnaj dorostu – Memoriál JUDr. Jaroslava Jankoviče. Turnaje se zúčastnilo 17 hráčů. Vítězem se stal Jaroslav Bubla z TC Brno, který ve finále porazil Martina ŠtěpánkaRaquet klubu Brno  6 : 3, 6 : 2.
Pěkného úspěchu dosáhli domácí Lukáš Masařík a Marcel Malcsik, kteří se probojovali do finále čtyřhry, kde podlehli páru Bubla – Tyllich.
 

 
 
 
 
19. duben 2010
 
 

Jihomoravský tenisový svaz rozlosoval soutěže družstev, termíny zápasů a soupeři našich družstev jsou uvedeni v tabulce   ( příloha)
 
Mistrovská utkání smíšených družstev 2010

 

1.5., 2.5.

8.5., 9.5.

15.5., 16.5.

29.5., 30.5.

5.6., 6.6.

19.6., 20.6.

26.6., 27.6.

Dospělí A
II.tř. B

D
Natali

V
LTC Hodonín B

V
Brno Chrlice

D
Bystřice p.Host.

V
Uherský Brod

D
Šlapanice

V
Napajedla

Dorost A
II.tř.B

V
Start Brno B

D
Kroměříž

V
ESOX Brno B

D
Slovan Hodonín

V
Natali

D
Zlín B

V
Bystřice p.Host.

Dorost B
III.tř.C

 

V
LTC Hodonín B

D
Veselí

volno

D
Vel. Pavlovice

D
Lanžhot

 

Starší žáci
II.tř. B

V
Lanžhot

D
Bystřice p. Host.

V
Kyjov

D
Natali

V
Kroměříž

D
Zlín Mladcová

V
Slavkov

Dospělí a starší žáci hrají v sobotu, dorost v neděli.
 
Červeně  - hraje se doma
Černě      - hraje se venku


 
 

23
. září 2009
Podzimními zápasy skončila také soutěž smíšených družstev dorostu. V posledním utkání naše družstvo A porazilo LTC Veselí  8 : 1 a vyhrálo svou soutěž se stoprocentním bodovým ziskem bez porážky a postoupilo do vyšší soutěže.

Na tomto úspěchu se podílelo celé družstvo, za které nastupovali tito hráči:
Petr Hodonský, Marcel Malcsik, Šimon Zahradník, Radek Zháňal, Martin Vrzal, Michaela Ševčíková, Denisa Mračnová, Melisa Ševčíková.

Celému družstvu patří pochvala za pěkné výkony a přání, aby v příštím roce obstáli i ve vyšší soutěži. Poděkování si zaslouží i vedoucí družstva paní Jitka Zháňalová.

Dorostenecké družstvo B skončilo se třemi vítězstvími na 4. místě.

V soutěžích smíšených družstev registrovaných hráčů se Slovácký tenisový klub v roce 2009 zúčastnil se 6 družstvy.

Dospělí „A“
Družstvo hrálo v krajské soutěži II. třídy, kde hrálo 8 týmů. Naše družstvo 4 utkání vyhrálo, 3 prohrálo a skončilo na 4. místě, když od třetí příčky je dělilo jen horší skóre. Výsledky družstva byly značně ovlivněny především tím, že často nehrálo v nejsilnější sestavě. Tato skutečnost byla obzvláště patrná u žen, jejichž úspěšnost byla jen 24% ( u mužů 57 %).

Nejčastěji hráli V. Straka, J. Vysloužil, P. Lašek, A. Albrecht, M. Ševčíková a A. Černá, občas nastoupili A. Zahradník, D. Blažek, G. Kucielová, L. Dubská, D. Mračnová, P. Škorpová.
Nejlepších výsledků dosáhl Petr Lašek – 10 výher ( vč. čtyřher) a Jaroslav Vysloužil jun. se 7 vítězstvími.

Dospělí „B“
Družstvo hraje v krajské soutěži III. třídy, zatím je odehráno 5 kol, v září se ještě dohrávají 2 zápasy. V družstvu sbírají zkušenosti hlavně dorostenci a tak je družstvo zatím bez vítězství, i když prohraná utkání skončila většinou nejtěsnějším rozdílem 4:5. Nejlépe si vedly Yvonne Charvátová a Veronika Martincová.

Dorost „A“ a „B“
Obě družstva hrají ve stejné skupině krajské soutěže III. třídy, kde rovněž se dohrávají 2 zápasy v září. Družstvo „A“ je dosud bez porážky, jasně vede tabulku, když zatím ztratilo jen 5 zápasů ze 45. V družstvu nastupují Petr Hodonský, Šimon Zahradník, Radek Zháňal, Martin Vrzal, Marcel Malcsik, Denisa Mračnová, Melisa a Michaela Ševčíkovy. „A“ se utká se o postup ve svém posledním zápase 6. září ve Veselí n. M. „B“ družstvo je zatím na 4. místě.

Starší žáci
Soutěž starších žáků je již ukončena, naši žáci skončili na šestém místě a tak se v soutěži udrželi i pro příští rok. K oporám patřili Milan Bukovský, Lukáš Hykl a Radim Boháč.

Mladší žáci

Bohužel se nepodařilo udržet soutěž mladších žáků. Družstvo bylo složeno převážně z nováčků a tak zápasy ve II. třídě byly nad jejich síly. Nejlepších výsledků dosáhla Iva Severová, která zvítězila ve většině utkání, její výkony jsou příslibem do budoucna.

Všechny výsledky včetně zápisů z jednotlivých utkání lze dohledat na
www.cztenis.cz.

Výbor Slováckého tenisového klubu děkuje všem hráčům za reprezentaci klubu a velké díky patří vedoucím jednotlivých družstev, kterými byli: Petr Lašek, Yvonne Charvátová, Jitka Zháňalová, Jaroslav Baláš, Miroslav Bukovský a Michael Ševčík.

Po dlouhých letech úspěšného vedení prvního družstva dospělých se letos vzdal funkce nehrajícího kapitána František Straka, kterému tímto děkujeme za velký přínos celému břeclavskému tenisu.

 

  

Gábina Kucielová

Gábina Kucielová

Dorostenec Adam Albrecht úspěšně hrál za dospělé
 

Víťa Straka s Adamem Albrechtem zvítězili ve čtyřhře
 

Matěj Kalužík