Rekreační tenis

ZÁVĚREČNÝ DEBLOVÝ TURNAJ - 4.10.2014

V sobotu 4. října se uskutečnil na našich dvorcích tradiční závěrečný deblový turnaj.
Z přihlášených 22 účastníků byly vylosovány dvojice, které nejprve bojovaly ve třech  skupinách systémem každý s každým. Vítězové  skupiny se utkaly  o prvenství ve finále. Celkovým vítězem se stala dvojice Nešpor-Melichar.
Po sportovní části se konalo tradiční posezení s občerstvením a hudbou.

36. ročník turnaje neregistrovaných tenistů - 16.8.2014

Amatérské tenisové sdružení Podluží uspořádalo na našich dvorcích již 36. ročník turnaje neregistovaných hráčů. Účastníci byli rozděleni do tří věkových kategorií.
V kategorii OPEN zvítězil ve finále Daniel Blažek nad Ivo Čermákem 3:6, 6:1, 6:0, v semifinále vypadli Slavomír Havlík a Petr Bača.
František Čermák ovládl kategorii 50+, když ve finále zdolal Pavla Mrkvicu až v tie-breaku, poraženými semifinalisty byli Lubomír Maťák a Jaroslav Pálka.
Ve finále kategorie 60+ porazil Zdeněk Průša Luďka Hromka 6:3, v semifinále skončili Antonín Beneš a Jan Šenk.

klubový turnaj ve čtyřhrách - 2013

V sobotu 5. října se uskutečnil na našich dvorcích tradiční závěrečný deblový turnaj. Z přihlášených 20 účastníků byly vylosovány dvojice, které nejprve bojovaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. První dva páry z každé skupiny se utkaly v semifinále a vítězové pak o prvenství ve finále. Po zajímavých zápasech, kdy si každá dvojice zahrála  6 setů, se z vítězství radovala dvojice Zdeněk Průša + Marek Magula, která ve finále zdolala pár Pavel Dominik + Lukáš Masařík 6 : 3. Třetí místo získali Jan Šenk se Stanislavem Valachovičem po výhře nad Martinem Magulou a Oliverem Chmelíkem 6 : 2.

klubový turnaj ve čtyřhrách - 2012

Slovácký tenisový klub uspořádal tradiční klubový turnaj ve čtyřhrách. Osmnáct účastníků bylo rozlosováno do dvojic, které bojovaly o postup ve skupinách ( výsledky viz tabulky ). Turnaj vyvrcholil velmi zajímavým a vyrovnaným soubojem, ze kterého vítězství si nakonec odnesl pár Radoslav Panajotov -  Martin Magula.

Deblový turnaj - 1.10.2011

V sobotu 1. října sehráli členové klubu deblový turnaj. Z 22 přihlášených hráčů ve věkovém rozpětí od  10 do 69 let bylo losováním vytvořeno 11 párů, které se pak vyřazovacím způsobem na dvě porážky utkávaly ve vyrovnaných soubojích. Ve finále porazil Karel Poul + Vladimír Magula Karla Smaženku s Tomášem Vrzalem 6 : 3, 6 : 2.

33. ročník turnaje neregistrovaných tenistů - 20-21.8.2011

Ve dnech 20. - 21.8. se na našich kurtech konal tradiční již 33. ročník turnaje neregistrovaných tenistů, které pořádalo ATS Podluží.

V kategorii muži OPEN zvítězil Aleš Bedřich, v kat. 50+ Pavel Floder, v 60+ náš člen Zdeněk Průša, v ženách Radka Šoupalová. Z členů STK na předních místech se umístili: Jitka Zháńalová (3. místo), Pavel Mrkvica a Tomáš Vrzal ( 3.- 4. místo OPEN), František Čermák (2. v 50+), Petr Malinkovič a Zdeněk Kalina (3. - 4. v 50+), Miroslav Vrátný, Antonín Beneš (3. - 4. v 60+). Kompletní výsledky na  www.tenisbreclav.cz.

klubový turnaj ve čtyřhrách - ZÁŘÍ 2010

Slovácký tenisový klub uspořádal na závěr sezóny klubový turnaj ve čtyřhrách.
Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů ve velkém věkovém rozpětí - od nejmladšího
devítiletého Martina Maguly až po seniory o 60 let starší. Hráči byli rozděleni podle
výkonnosti a páry byly vylosovány tak, aby vznikly pokud možno vyrovnané dvojice.

KLUBOVÝ TIE-BREAKOVÝ TURNAJ - 26. ZÁŘÍ 2009

Tradiční klubový tie-breakový turnaj pořádaný každoročně na závěr tenisové sezóny, byl tentokrát rozhodnutím výboru přesunut již na poslední víkend v měsíci září, začátek stanoven na 13 hodin. Všechny změny měly napomoci (podle úvahy členů výboru) zvýšenému zájmu členů o start. Bohužel ani novinky nepomohly a v sobotu 26.září se prezentovalo jen 15 hráčů. Ti byli rozděleni do tří skupin. Z každé kvalifikační skupiny postupovali nejlepší dva do finále A, další dva do finále B atd. Celkovým vítězem se stal Ivo Čermák.

Po skončení turnaje se konal tradiční večírek k ukončení sezóny. Dobrou náladu vydatně podpořil  mistr grilování Ivan Vít, který připravil výborné maso i ryby.

Při hodnocení úrovně turnaje  a účasti na něm (v pozdních večerních hodinách při dobrém jídle a pití) se většina přítomných shodla na tom, že by bylo asi vhodné klubové turnaje v této podobě dále nepořádat.

STENG CUP 2009
 O víkendu 15.-16.srpna uspořádalo Amatérské tenisové sdružení Podluží o.s. na dvorcích STK Břeclav  STENG CUP 2009, 31.ročník turnaje neregistrovaných hráčů ve dvouhrách. Tradiční vrchol tenisové sezóny se vydařil i letos. Prezentovali se 52 hráči. Startující byli rozděleni do pěti kategorií (muži OPEN, 40+, 50+, 60+ a ženy).

Po oba dva dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství. Řada favoritů byla tentokrát zklamána, ale ti nejlepší se nakonec prosadili. Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů, organizátorů i řady diváků velmi vysoká. Ve třech kategoriích se povedlo loňským vítězům prvenství obhájit, ve dvou dalších se na vrchol dostal nový hráč.

V hlavní kategorii - muži OPEN – obhájil prvenství z loňského roku Dušan Riška, který ve finále vcelku jasně zdolal Ottu Malčice. Stejně se dařilo i Františku Čermákovi (50+) – ten jasně přehrál Zdeňka Kalinu a Renatě Struškové – po dlouhém finálovém boji s Radkou Šoupalovou dosáhla na titul v křečích. Ve dvou kategoriích známe nové vítěze. Pavel Tůma (40+) přehrál obhájce Luďka Vičara a Pavel Dominik (60+) mnohonásobného vítěze a také obhájce prvenství  z roku 2008 Jaroslava Vysloužila.   V soutěžích útěchy se nejlépe umístili Jiří Matuška (muži do 50 let), Václav Čech (muži 50+) a Jarmila Tomečková.

Celý turnaj proběhl ve výborné atmosféře, počasí přálo, doprovodný program zaujal i pobavil a organizace byla jako již tradičně bez kazu. Poděkování patří všem dárcům a partnerům ATS Podluží, kteří se o zdárný průběh zasloužili svou přízní sportu a tenisu zvlášť.

Výsledky finálových střetnutí:

Muži OPEN

Dušan Riška - Otto Malčic                     6:0, 6:3
Muži 40+

Pavel Tůma - Luděk Vičar                    6:3, 6:2
Muži 50+
František Čermák - Zdeněk Kalina                6:0, 3:0 scr.
Muži 60+
Pavel Dominik - Jaroslav Vysloužil                 6:4, 6:2
Ženy
Renata Strušková - Radka Šoupalová                 6:4, 6:1.

Pavouky všech hlavních soutěží jsou k nahlédnutí     >>>  zde  <<<  .