Rekreační tenis

    ZÁVĚREČNÝ DEBLOVÝ TURNAJ - 4.10.2014
 

V sobotu 4. října se uskutečnil na našich dvorcích tradiční závěrečný deblový turnaj.
Z přihlášených 22 účastníků byly vylosovány dvojice, které nejprve bojovaly ve třech  skupinách systémem každý s každým. Vítězové  skupiny se utkaly  o prvenství ve finále. Celkovým vítězem se stala dvojice Nešpor-Melichar.
Po sportovní části se konalo tradiční posezení s občerstvením a hudbou.

 


    36. ročník turnaje neregistrovaných tenistů - 16.8.2014
 

Amatérské tenisové sdružení Podluží uspořádalo na našich dvorcích již 36. ročník turnaje neregistovaných hráčů. Účastníci byli rozděleni do tří věkových kategorií.
V kategorii OPEN zvítězil ve finále Daniel Blažek nad Ivo Čermákem 3:6, 6:1, 6:0, v semifinále vypadli Slavomír Havlík a Petr Bača.
František Čermák ovládl kategorii 50+, když ve finále zdolal Pavla Mrkvicu až v tie-breaku, poraženými semifinalisty byli Lubomír Maťák a Jaroslav Pálka.
Ve finále kategorie 60+ porazil Zdeněk Průša Luďka Hromka 6:3, v semifinále skončili Antonín Beneš a Jan Šenk.


 


    klubový turnaj ve čtyřhrách - 2013
 

V sobotu 5. října se uskutečnil na našich dvorcích tradiční závěrečný deblový turnaj. Z přihlášených 20 účastníků byly vylosovány dvojice, které nejprve bojovaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. První dva páry z každé skupiny se utkaly v semifinále a vítězové pak o prvenství ve finále. Po zajímavých zápasech, kdy si každá dvojice zahrála  6 setů, se z vítězství radovala dvojice Zdeněk Průša + Marek Magula, která ve finále zdolala pár Pavel Dominik + Lukáš Masařík 6 : 3. Třetí místo získali Jan Šenk se Stanislavem Valachovičem po výhře nad Martinem Magulou a Oliverem Chmelíkem 6 : 2.
 

 


    klubový turnaj ve čtyřhrách - 2012
 

Slovácký tenisový klub uspořádal tradiční klubový turnaj ve čtyřhrách. Osmnáct účastníků bylo rozlosováno do dvojic, které bojovaly o postup ve skupinách ( výsledky viz tabulky ). Turnaj vyvrcholil velmi zajímavým a vyrovnaným soubojem, ze kterého vítězství si nakonec odnesl pár Radoslav Panajotov -  Martin Magula.
 

 


    Deblový turnaj - 1.10.2011
 

V sobotu 1. října sehráli členové klubu deblový turnaj. Z 22 přihlášených hráčů ve věkovém rozpětí od  10 do 69 let bylo losováním vytvořeno 11 párů, které se pak vyřazovacím způsobem na dvě porážky utkávaly ve vyrovnaných soubojích. Ve finále porazil Karel Poul + Vladimír Magula Karla Smaženku s Tomášem Vrzalem 6 : 3, 6 : 2.
 
           

 


    33. ročník turnaje neregistrovaných tenistů - 20-21.8.2011
 

Ve dnech 20. - 21.8. se na našich kurtech konal tradiční již 33. ročník turnaje neregistrovaných tenistů, které pořádalo ATS Podluží.
 
V kategorii muži OPEN zvítězil Aleš Bedřich, v kat. 50+ Pavel Floder, v 60+ náš člen Zdeněk Průša, v ženách Radka Šoupalová. Z členů STK na předních místech se umístili: Jitka Zháńalová (3. místo), Pavel Mrkvica a Tomáš Vrzal ( 3.- 4. místo OPEN), František Čermák (2. v 50+), Petr Malinkovič a Zdeněk Kalina (3. - 4. v 50+), Miroslav Vrátný, Antonín Beneš (3. - 4. v 60+). Kompletní výsledky na  www.tenisbreclav.cz.

 


    klubový turnaj ve čtyřhrách - ZÁŘÍ 2010
 

Slovácký tenisový klub uspořádal na závěr sezóny klubový turnaj ve čtyřhrách.
Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů ve velkém věkovém rozpětí - od nejmladšího
devítiletého Martina Maguly až po seniory o 60 let starší. Hráči byli rozděleni podle
výkonnosti a páry byly vylosovány tak, aby vznikly pokud možno vyrovnané dvojice.

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým, vítězové se pak utkali o
celkové vítězství. To získal pár
Magula st. - Zima výhrou nad dvojicí Valášková -
Masařík
6 : 1 třetí místo vybojovali Dominik - Panajotov v utkání s Urbanem a
Pisarovičem
výsledkem 6 : 3.

       

     KLUBOVÝ TIE-BREAKOVÝ TURNAJ - 26. ZÁŘÍ 2009
 

Tradiční klubový tie-breakový turnaj pořádaný každoročně na závěr tenisové sezóny, byl tentokrát rozhodnutím výboru přesunut již na poslední víkend v měsíci září, začátek stanoven na 13 hodin. Všechny změny měly napomoci (podle úvahy členů výboru) zvýšenému zájmu členů o start. Bohužel ani novinky nepomohly a v sobotu 26.září se prezentovalo jen 15 hráčů. Ti byli rozděleni do tří skupin. Z každé kvalifikační skupiny postupovali nejlepší dva do finále A, další dva do finále B atd. Celkovým vítězem se stal Ivo Čermák.

Po skončení turnaje se konal tradiční večírek k ukončení sezóny. Dobrou náladu vydatně podpořil  mistr grilování Ivan Vít, který připravil výborné maso i ryby.

Při hodnocení úrovně turnaje  a účasti na něm (v pozdních večerních hodinách při dobrém jídle a pití) se většina přítomných shodla na tom, že by bylo asi vhodné klubové turnaje v této podobě dále nepořádat.

Konečné pořadí tie-breakového turnaje STK Břeclav 2009:


1. Ivo Čermák
2. Karel Poul
3. František Čermák
4. Lukáš Masařek
5. Jan Šenk
6. Tomáš Vrzal

  
 


   STENG CUP 2009
 O víkendu 15.-16.srpna uspořádalo Amatérské tenisové sdružení Podluží o.s. na dvorcích STK Břeclav  STENG CUP 2009, 31.ročník turnaje neregistrovaných hráčů ve dvouhrách. Tradiční vrchol tenisové sezóny se vydařil i letos. Prezentovali se 52 hráči. Startující byli rozděleni do pěti kategorií (muži OPEN, 40+, 50+, 60+ a ženy).
 
 Po oba dva dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství. Řada favoritů byla tentokrát zklamána, ale ti nejlepší se nakonec prosadili. Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů, organizátorů i řady diváků velmi vysoká. Ve třech kategoriích se povedlo loňským vítězům prvenství obhájit, ve dvou dalších se na vrchol dostal nový hráč.
 
 V hlavní kategorii - muži OPEN – obhájil prvenství z loňského roku Dušan Riška, který ve finále vcelku jasně zdolal Ottu Malčice. Stejně se dařilo i Františku Čermákovi (50+) – ten jasně přehrál Zdeňka Kalinu a Renatě Struškové – po dlouhém finálovém boji s Radkou Šoupalovou dosáhla na titul v křečích. Ve dvou kategoriích známe nové vítěze. Pavel Tůma (40+) přehrál obhájce Luďka Vičara a Pavel Dominik (60+) mnohonásobného vítěze a také obhájce prvenství  z roku 2008 Jaroslava Vysloužila.   V soutěžích útěchy se nejlépe umístili Jiří Matuška (muži do 50 let), Václav Čech (muži 50+) a Jarmila Tomečková.
 
 Celý turnaj proběhl ve výborné atmosféře, počasí přálo, doprovodný program zaujal i pobavil a organizace byla jako již tradičně bez kazu. Poděkování patří všem dárcům a partnerům ATS Podluží, kteří se o zdárný průběh zasloužili svou přízní sportu a tenisu zvlášť.
 
Výsledky finálových střetnutí:

 
Muži OPEN

Dušan Riška - Otto Malčic                     6:0, 6:3
Muži 40+

Pavel Tůma - Luděk Vičar                    6:3, 6:2
Muži 50+
František Čermák - Zdeněk Kalina                6:0, 3:0 scr.
Muži 60+
Pavel Dominik - Jaroslav Vysloužil                 6:4, 6:2
Ženy
Renata Strušková - Radka Šoupalová                 6:4, 6:1. 

Pavouky všech hlavních soutěží jsou k nahlédnutí     >>>  zde  <<<  .

Konečné pořadí všech soutěží:

Dvouhra ženy

1.

Renata Strušková

 

2.

Radka Šoupalová

 

3.

Lenka Skoupilová

 

 

Jitka Zháňalová

 

5.

Helena Veselá

 

 

Jarmila Tomečková

 

 

Milana Hanáčková

 

 

Vladimíra Polednová

 

9.

Hana Dědová

  Anna Marečková

 

Dvouhra ženy – útěcha

1.

Jarmila Tomečková

 

2.

Milana Hanáčková

 

3.

Hana Dědová

  Anna Marečková

 

Dvouhra muži – OPEN

1.

Dušan Riška

 

2.

Otto Malčic

 

3.

Ivo Čermák

 

 

Jiří Pospíšil ml.

 

5.

Petr Toušek

 

 

Michael Dubský

 

 

Radek Růžička

 

 

Lubomír Maťák ml.

 

9.

Zdeněk Nezval

 

 

Aleš Bedřich

 

 

Zbyněk Flíbor

 

 

Drahomír Herzán

 

 

Pavol Chren

 

 

Tomáš Ježek

  Jiří Matuška

 

Dvouhra muži – 40+

1.

Pavel Tůma

 

2.

Luděk Vičar  

 

3.

Lubomír Maťák

 

 

Petr Malinkovič

 

5.

Jiří Melichar

 

 

Miloš Žák

 

 

Jaroslav Pašiak st.

 

 

Lubomír Skoupil st.

 

9.

Petr Tuček

 

 

Libor Prokop

  Libor Olšák

 

Dvouhra muži – 50+

1.

František Čermák

 

2.

Zdeněk Kalina

 

3.

Zdeněk Průša

 

 

Miloslav Studýnka

 

5.

Stanislav Rašovský

 

 

Miroslav Vrátný

 

 

Antonín Beneš

 

 

Jan Šenk

 

9.

Ivan Vít

 

 

Jaroslav Pálka

 

 

Petr Siegel

 

 

Drahoslav Vája

 

 

Václav Čech

  Radan Málek

 

Dvouhra muži – 60+

1.

Pavel Dominik

 

2.

Jaroslav Vysloužil

 

Dvouhra muži – útěcha

1.

Jiří Matuška

OPEN, 40+

2.

Libor Prokop

 

3.

Aloeš Bedřich

 

 

Lubomír Skoupil st.

 

5.

Pavol Chren

 

 

Jaroslav pašiak st.

 

 

Miloš Žák

 

 

Tomáš Ježek

 

9.

Drahomír Herzán

 

 

Petr Tuček

 

 

Zbyněk Flíbor

 

 

Zdeněk Nezval

  Libor Olšák

 

Dvouhra muži – útěcha

1.

Václav Čech

50+

2.

Petr Siegel

 

3.

Drahoslav Vája

 

 

Jaroslav Pálka

 

5.

Radan Málek

 

 

 

 
 


    Noční turnaj mixů - 7. srpna 2009
 Dne 7. srpna 2009 se na našich dvorcích uskutečnil noční turnaj mixů, který pořádal Městský úřad Břeclav. Turnaje se zúčastnilo 20 mužů a 20 žen, do párů byli účastníci rozlosováni. Ze čtyřech skupin postoupilo celkem 8 párů, které pak vyřazovacím způsobem bojovalo o vítěze turnaje.
 
Po velmi zajímavých a vyrovnaných bojích, které se protáhly až do 4 hodin ráno, nakonec zvítězili hráči našeho klubu Stanislav Kudlík a Jitka Zháňalová, kteří ve finále porazili dvojici Milan Grbavčic a Radka Šoupalová. O třetí místo se podělily páry Ludvík DůbravnýŠárkou Dobiášovou a František Čermák s Janou Dobiášovou (vesměs naši členové). Všichni účastníci byli spokojeni s kvalitní organizací, příjemným prostředím a nevšední atmosférou hry pod světly.